Ülkemizde en çok yat kiralama işleminin gerçekleştirildiği Bodrum, misafirleri tarafından adeta bir cennet muamelesi görüyor. Bulundurduğu doğa harikası koyları ve misafirlerine aynı anda birçok şeyi birlikte sunabilmesiyle Bodrum yat kiralama, misafirlerine muhteşem bir tekne tatili vaat ediyor.

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi Bodrum içerisinde eşsiz koylar barındırıyor. Bu bağlamda belki de sadece Bodrum’da değil, bütün Türkiye’ de bulabileceğiniz en berrak denize sahip olan Orak Adası, misafirlerince sıklıkla tercih ediliyor.

Sizler de eğer bir gün yat kiralama ile Bodrum‘da bir tatil yaşamak isterseniz, Orak Adası’nı rotanıza mutlaka dahil etmelisiniz. Bu doğa harikasını birlikte tanıyalım!

En Berrak Deniz

Teknenizin güvertesindeyken bile denizde yüzen balıkları oldukça net bir şekilde görebileceğiniz berrak bir denize sahip olan Orak Adası, belki de bugüne kadar yüzdüğünüz en şeffaf deniz olacak. Özellikle çocuklu aileler için oldukça konforlu bir alan olan bu ada, eğer çocuklarınızda yüzme ile ilgili herhangi bir korku geliştiyse bunu yenmesinde faydalı olacak.

Bodrum’un Maldivleri olarak bilinen Orak Adası’nın tertemiz denizlerinde yüzmek, bu özellikleri sayesinde sizler için unutulmaz bir hatıra olacak.

Oksijen Deposu Harika Bir Doğa

Yat kiralama denilince ilk hissetmek istediğimiz şey, şehir hayatından uzaklaşmak, yapay olana arkamızı dönmek ve benzersiz doğa ile kucaklaşmaktır. Orak Adası ise etrafının çam ağaçları ile çevrili olmasıyla bu hissi misafirlerine sonuna kadar yaşatıyor. Herhangi bir yerleşim bulunmayan ada, el değmemiş doğası ile turkuaz denizini birleştirerek misafirlerine doğa ile iç içe olma fırsatı sağlıyor.

Aynı zamanda yat kiralama işlemi gerçekleştirdiğiniz teknenizi Orak Adası’na demirleyerek, küçük doğa yürüyüşleri gerçekleştirebilir ve kendinizi hiç olmadığınız kadar huzurlu hissedebilirsiniz.

Dalış İçin Oldukça Uygun

Eğer dalış sporuna ilgiliyseniz sizin için en doğru adreslerden birindesiniz! Turkuaz deniziyle ”cam gibi deniz” tabirinin hakkını sonuna kadar veren Orak Adası, hem tüplü hem de şnorkelli dalışlar için oldukça uygun. Berrak denizini anlatarak bitiremeyeceğimiz bu ada içerisinde dalış yaparak yüzlerce deniz canlısı ile birlikte yüzmek, size bambaşka bir deneyim yaşatacak.

Yat kiralama aktivitesinin yanı sıra profesyonel dalış ekipleriyle birlikte gelebileceğiniz Orak Adası, bu alanda Türkiye’nin merkezlerinden sayılmaktadır.

Sizden Başka Kimse Yok

Yat tatilinin en güzel özelliklerinden biri ıssız koylara demirleyerek bizi rahatsız eden her şeyden uzaklaşmaktır. Orak Adası yalnızlığın huzurunu size en güzel şekilde hissettirebilmekte. Trafik, korna, inşaat vb gibi şehir hayatına dair bizi rahatsız eden ve maalesef ki kanıksamak durumunda kaldığımız ses kirliliği yerine su ve kuş seslerini dinleyebildiğiniz Orak Adası size kendinizi yeniden doğmuşsunuz gibi hissettirecek.

Sadece sevdikleriniz ile birlikte kiralık tekne içerisinde ufuk çizgisini seyredebildiğiniz, dilediğiniz müziği tercih ederek istediğiniz gibi eğlenebildiğiniz, kısaca sadece kendiniz gibi olabildiğiniz bu ada size oldukça iyi gelecek.

Caretta Carettalar!

Orak Adası’nda caretta carretta kaplumbağalarının yaşadığı bir lokasyondur. Oldukça az rastalayabileceğiniz bu canlıların yaşayışlarını seyretmek sizin için oldukça keyifli olacak! Doğal yaşamlarına müdahale etmeden ve rahatsız etmeden onlarla etkileşim halinde olmak, size oldukça keyifli bir tecrübe yaşatacak.

Orak Adası yat kiralama noktasında ülkemizin en nadide bölgelerinden biridir ama ülkemizde Orak Adası gibi rotanıza ekleyebileceğiniz pek çok doğa harikası koy bulunmaktadır. Tekne tatilinizde keyifli rotalar oluşturabilmeniz için yachtro.com ve onun deneyimli tatil danışmanları ile her zaman iletişime geçebilirsiniz!