Yazılarımızda da birçok kez dile getirdiğimiz gibi tekne tatili misafirlerine oldukça avantaj sağlayan bir tatil türüdür. Karadan ulaşımı mümkün olmayan yeni yerleri keşfedebilme imkanı, tamamen öncesinde belirlemiş olduğunuz ücretlere tabii olma durumu, her şeyden uzaklaşarak gerçek bir tatil yaşama imkanı ve sadece sizin belirlemiş olduğunuz yemek listesinden beslenme gibi birçok avantajı ve daha fazlasını işleyeceğimiz yazımızda, tekne tatili ile ne kadar keyifli bir tatil geçirebileceğinizi fark edeceksiniz.

Yeni Yerleri Keşfedebilme İmkanı!

Standart bir otel tatilinde genellikle sadece otelimizi tuttuğumuz yerde günlerimizi geçiririz. Bu tatil beldesinin etrafındaki yerleri ziyaret eder ve orada keyifli vakit geçirmeye çalışırız. Rotası iyi belirlenmiş bir tekne tatilinde ise tek bir mavi yolculuk içerisinde birbirinden farklı beldeleri ziyaret edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; Tekne tatili serüvenimizin Bodrum’da başladığını varsayalım. Bodrum’un keyif veren koylarını ziyaret ettikten sonra, Datça’ya doğru yol alabilir ve orada bulunan güzelliklere de şahit olabiliriz. Tabii bu durum sadece Bodrum ve Datça için geçerli değil, birbirine yakın bütün tatil beldelerini aynı tatil içerisinde ziyaret edilebilirsiniz.

Küçükbük Koyu – Bodrum

Bunların yanı sıra kiralık tekne ile demirlemiş olduğunuz pek çok koyun yakın çevresinde birçok tarihi güzellik yer almaktadır. Dilediğinizde bu tarihi kalıntıları ziyaret edebilir ve tatiliniz sırasında kültür mirasları ile etkileşim halinde olabilirsiniz.

Dünya’nın 7 Harikasından Biri Olan Halikarnas Mozolesi

Aynı zamanda tekne tatili esnasında vaktinizin tamamını tekne de geçirmeyebilirsiniz. Dilediğiniz zaman karaya adım atarak, kara yaşantısına da kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Örneğin; öğle yemeğinizi Fethiye’de ünlü bir restoranda yerken, gece eğlencenizi Bodrum’ un meşhur barlar sokağında değerlendirebilirsiniz.

Tam Planladığınız Bütçe!

Tekne tatili öncesinde yapılacak çoğu ana harcama öncesinde belirlenir. Hatta eğer karaya çıkmak istemezseniz ekstra herhangi bir ücret ödemeden tam olarak belirlemiş olduğunuz bütçe ile tatilinizi sonlandırırsınız. Tekne kiralama, yakıt, mürettebat, yurtdışına çıkacaksınız bu işlem ilgili ücretlendirmeler, kumanya gibi masrafların hepsi tatil öncesinde konuşulur ve ödemeler gerçekleştirildikten sonra tatil başlar.

Gerçek Bir Yenilenme Fırsatı!

Şehir hayatının karmaşası ve birçok özelliği bütün bir sene boyunca, farkında olmasakta bize belirli bir sıkışmışlık hissi yaratır. İnşaat gürültüsü, korna sesleri, istemediğimiz fakat maruz kaldığımız müzikler, trafik ve daha fazlası gibi birçok olumsuz durum insiyatifimiz dışında gerçekleşerek bünyemizde negatif duygular uyandırır. Güzel bir tatil beldesinde geçireceğimiz bir tatil, her ne kadar bizi bu durumlardan uzaklaştırsa da bazılarına şahit olmamıza engel olamayabilir. Tekne tatili ise hemen hemen bütün özellikleriyle bizi bütün negatif hissiyatlardan soyutlar. İnşaat ve korna sesleri yerine su sesleri, maruz kaldığınız itici müzikler yerine kendi seçmiş olduğunuz tarzdaki müzikler, trafik yerine efil efil rüzgarların yelkenleri doldurmasıyla hareket etme hissi ve daha fazlası karada geçecek bir tatil yerine mavi yolculuk aktivitesini tercih etmeniz için sebepler!

Tekne tatili misafirlerine müthiş bir yenilenme fırsatı sağlar!

Böyle bir tekne tatili yaşadıktan sonra yaşayacağınız yenilenme ve soyutlanma hissi size kendinizi muhteşem hissettirecek ve belki de bundan sonrasında sadece tekne ile tatilini tercih edeceksiniz!

Sadece Tercih Ettiğiniz Yemekler!

Tekne kiralama aktivitesi başlamadan önce teknede yenecek yemekler ( kumanya ) belirlenir ve hatta arzu ederseniz bu yemeklerin alışverişine direkt olarak sizler çıkabilirsiniz.

Tekne tatilinde yemek menünüzü siz belirlersiniz

Böylelikle tatiliniz esnasında yiyeceğiniz bütün yemekler sizin seçmiş olduğunuz yemekler olur ve tamamen menünüz sizin tarafınızdan belirlenir. Ayrıca dilerseniz kiralık tekne içerisinde balık tutma aktivitesi gerçekleştirerek, tutmuş olduğunuz balıklar ile kendinize leziz bir ziyafet sofrası oluşturabilirsiniz.

Sevdikleriniz ve Siz!

Özellikle gündelik hayatımızda, iş yerimizde ve bulunmak durumunda olduğumuz birçok ortak alanda birlikte olduğumuz pek çok kişi ile popüler tatil beldelerinde denk gelebiliriz. Fakat bu durum, bu kişiler ile her zaman karşılaşmak istediğimizi göstermez. Bir tekne tatili içerisinde ise sadece istediğimiz kişiler ile birlikte vakit geçirebilmenin özgürlüğünü doyasıya yaşayabiliriz.

Tekne tatili sadece sevdiklerinizin yer aldığı bir tatil modelidir

Tekne tatiline çıkmadan önce sevdiğiniz kişiler ile bir araya gelerek bu tatili onlar ile birlikte planlayabilir ve sizden başka hiç kimsenin olmadığı ıssız koylarda unutulmaz bir macera yaşayabilirsiniz.

Ekstra: Covid 19 Dönemi İçin En İzole Tatil

Günümüzde bütün Dünya’yı etkisi altına alan korona virüsü maalesef yer, zaman ve mekan fark etmeksizin her yerde bizlere ve sevdiklerimize bulaşabilmekte. İnsanlık tarihinin en acımasız hastalıklarından biri haline gelen bu öldürücü virüs, ne yazık ki birçok tatil beldesi içerisinde de bulunmakta. Bu bağlamda gittiğimiz bir restoran, kafe veya herhangi bir sosyal alanda işletmelerimiz gerekli bütün önlemleri alsa dahi, gün içerisinde yüzlerce misafir ile etkiletişim halinde olduğundan tam olarak bir koruma sağlayamamakta. İşte bu noktada tekne tatili bütün tatil seçenekleri arasında en güvenlisi! Sadece sınırlı sayıda ve emin olduğunuz kişiler ile birlikte geçireceğiniz bu tatil modeli hem size kendinizi güvende hissettirecek, hem de tatilinizde kafanızda soru işaretleri barındırmadan keyifli vakit geçirebilmenize fayda sağlayacak.

Yazımızda bahsetmiş olduğumuz avantajlar tekne tatili ile ilgili pozitif yönlerden sadece 5′ i . Sizler de kiralık tekne ile bir mavi yolculuk başlatarak bu muhteşem özellikleri ve daha fazlasını yaşayabilirsiniz!