Özellikle son yıllarda eşsiz denizlere sahip koylara olan yakınlığı, gulet tipi tekneleri adeta bir fabrika kadar çok ve kaliteli  üretebilmesi, sıcak ve samimi bir atmosfere sahip olması ve en önemlisi her gelir düzeyine hitap edebilmesiyle Bozburun, mavi yolculuk, tekne turları, tekne kiralama ve yat kiralama denildiğinde akla ilk gelen beldelerden birisi haline gelmiştir.  

Sadece 2000 kişilik bir nüfusa sahip olan Bozburun  sıcak ve samimi ”kasaba yaşantısını” günümüze kadar muhafaza edebilmeyi başarmış nadir beldelerdendir. 4000 yıl öncesine dair kalıntıların hala varlığını koruduğu Bozburun, Türkiye’de tekne ve yat kiralamanın merkezlerinden sayılan Marmaris’in bir beldesi konumundadır. 

Bozburun’un Tarihi Yapısı

4000 yıl öncesine kadar uzanan tarihi ile Bozburun ülkemizin en eski yerleşim bölgelerinden kabul edilmektedir. Larymna, Hygassos, Bybassos, Syrna gibi birçok antik kenti içerisinde bulunduran Bozburun’da bu antik kentlerin kalıntılarını inceleyerek kendinizi bu eşsiz tarihin bir parçası gibi hissedebilirsiniz.

Bunların yanı sıra Bozburun, Marmaris’in bir beldesi olduğu için kültürel faaliyetleriniz sadece Bozburun ile sınırlı kalmaz. Her yanı tarih kokan ve birçok medeniyetten izleri günümüze kadar başarıyla taşıyabilmiş olan Marmaris’in kültürel değerlerini de Bozburun tekne kiralama ve Bozburun yat kiralama işlemi gerçekleştirerek inceleyebilirsiniz. 

Bozburun’a Ulaşım 

Tekne ve yat kiralamak için Bozburun’a ulaşım gerçekleştirmek istiyorsanız havayolunu ve karayolunu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında her gün sayısız sefer düzenlenen Dalaman Havalimanı’na yaklaşık 2,5 saat uzaklıkta olan Bozburun’a özel servis sağlayıcıları veya araç kiralayarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer karayolunu tercih etmek isterseniz özel aracınız ve özel servis sağlayıcıların yanı sıra şehirler arası sefer düzenleyen birçok otobüs firması da Marmaris’e sefer düzenlemekte. Otobüs yolculuğu ile Marmaris otogarına ulaştıktan sonra Bozburun’a seyreden Bozburun minibüslerini tercih ederek yaklaşık 1 saat içerisinde beldeye ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Bozburun’un Ziyaret Edilebilecek Koy ve Plajları

Bozburun tekne ve yat kiralama noktasında, hem kendi içerisinde barındırdığı her biri birbirinden muhteşem koy ve plajlarıyla, hem de Marmaris gibi her tarafı cennet koylar ile sarılı bir ilçenin beldesi olmasıyla misafirlerine eşsiz bir deniz tatili vaat ediyor. Bozburun’un kendi içerisinde bulundurduğu, hem de komşu olduğu koy ve plajları tatilinizin daha iyi geçebilmesi adına sizler için sıraladık. İşte bunlardan bazıları;

Kızkumu Plajı (Orhaniye):

Bozburun’un komşu olduğu Orhaniye içerisinde bulunan bu plaj masmavi denizi ve inci gibi kumlarıyla her sene yerli ve yabacı birçok tatilci tarafından tercih ediliyor. Bunların yanı sıra doğal yapısı gereğince denizin üzerinde yürüyebileceğiniz kumluk bir yükseltiye sahip bu plaj belki de size hayatınızda ilk defa denizin üzerinde yürüyebilme hissini tattıracak. Aynı zamanda Orhaniye genel anlamda mercan resiflerinin çokça bulunduğu bir lokasyon olarak bilinmekte. Sizler de teknenizi buraya demirleyip, tüplü veya şnorkelli dalışlar gerçekleştirerek, bu mercan resiflerini yakından inceleyebilirsiniz.

Bozburun'da kiralık tekne ve kiralık yat ile gidilecek en güzel koylardan Kızkumu Plajı
Kızkumu Plajı ( Orhaniye )

Ada Boğazı:

Bozburun’da bulunan Ada Boğazı, masmavi berrak denizleri ve etrafı ağaçlarla çevrili olmasıyla sizlere muhteşem bir huzur ortamı sunuyor. Sizler de bu lokasyona demirleyerek, yüzlerce deniz canlısıyla birlikte yüzebilir, koyun sağlamış olduğu eşsiz huzurdan faydalanabilir ve çeşitli su sporları deneyimleyerek tatilinizin unutulmaz bir hâl almasını sağlayabilirsiniz.

Bozburun'da kiralık tekne ve kiralık yat ile gidilecek en güzel koylardan Adaboğazı
Ada Boğazı

Serçe Limanı:

Denizciler için en sert havalarda bile sığınılacak bir liman olarak görülen Serçe Limanı, cam gibi berrak denizi ve köy yaşantısına olan yakınlığı sebebiyle sizi kendisine çekecek. Aynı zamanda bu liman içerisinde samimi bir restoran bulunmakta. Teknenizde yemek yemenin yanı sıra dilerseniz bu restoranda da bir akşam yemeği yiyerek farklı lezzetleri de deneyimleme şansını elde edebilirsiniz.

Bozburun'da kiralık tekne ve kiralık yat ile gidilecek en güzel koylardan Adaboğazı
Serçe Limanı

 Bozukkale Koyu:

Özellikle tüplü dalış ve rüzgar sörfü severlerin adresi olan Bozukkale Koyu, masmavi denizi ile sizleri büyüleyecek. Aynı zamanda harika bir manzaraya sahip olan bu koyda Rodos Adası’nı rahatlıkla görebilmeniz mümkün. Sizler de bu koya demirleyerek dilerseniz su sporlarıyla tatilinizi daha heyecanlı hale getirebilir, dilerseniz ise Rodos Adası manzarasına karşı keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. 

Bozburun'da kiralık tekne ve kiralık yat ile gidilecek en güzel koylardan Adaboğazı
Bozukkale Koyu

Akvaryum Koyu:

Cam gibi berrak denizlere sahip olan bu koyda kendinizi adeta gerçek bir akvaryumun içerisindeymiş gibi hissedeceksiniz. Teknenizin üzerindeyken dahi denizde yüzen canlıları görebileceğiniz bu koy belki de hayatınızda görmüş olduğunuz en güzel denizi sizlere sunacak. 

Bozburun'da kiralık tekne ve kiralık yat ile gidilecek en güzel koylardan Akvaryum Koyu
Akvaryum Koyu

Selimiye:

Yine Bozburun’a komşu olan ve son yıllarda adını çokça duyuran Selimiye her biri birbirinden eşsiz mavi ve yeşilin buluştuğu birçok doğa harikası deniz ve koylara sahip. Bozburun’da kiralamış olduğunuz tekne veya yatın rotasına Selimiye’yi ekleyerek zaten eşsiz olan tatilinizi daha da cazip hale getirebilirsiniz. 

Bozburun'da kiralık tekne ve kiralık yat ile gidilecek en güzel koylardan Selimiye
Selimiye

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi Bozburun’un en büyük avantajlarından biri Marmaris gibi cennet koylar barındıran bir ilçenin beldesi olması. Platformumuz içerisinde bulunan Marmaris Kiralık Tekne seçeneği ile birçok tekneye ulaşabilir ve size en uygun tekneyi seçebilirsiniz.

Bozburun Kiralık Tekne Tipleri 

Bozburun gerek kalitesi, gerek hacmi ile Türkiye’de gulet tipi tekne üretiminin merkezlerinden biri olarak görülür. Bu sebeple yerli, yabancı misafirler için Bozburun’da en çok tercih edilen kiralık tekne tipi gulettir. Gulet yapısı gereği ahşap olması sebebiyle misafirlerine sıcak bir atmosfer sağlar. Bunun yanı sıra geniş kıçı sebebiyle de misafirlerinin konfor alanını artırır.Gulet dışında sık kiralanan tekne tiplerinden biri ise motoryattır. Motoryat misafirlerine daha çok lüksü ve hızından dolayı ise zamandan tasarruf edebilme imkanı sağlar. Bozburun’da yelkenli tipi tekne kiralayan kişiler ise hem tatil, hem de sporu bir arada gerçekleştirebilir. Bunların yanı sıra yapısı gereği en geniş hacme sahip katamaran ise yine misafirler tarafından çokça tercih edilmektedir. Katamaranlar hacminin büyüklüğü sebebiyle misafirlerine konfor ve hareket kabiliyetini birlikte sağlar. 

Bozburun Tekne ve Yat Kiralamanın Bütçesi

Yukarıda bahsedildiği üzere Bozburun, Türkiye’de tekne üretiminin merkezlerinden kabul edilir. Hem bu sebeple, hem de tekne kiralama ve mavi yolculuk gibi işlemlerin hizmetlerini genellikle ailecek veren Bozburunlular tekne kiralamak isteyen kişilere diğer tatil beldelerine göre çok daha ekonomik fırsatlar sağlar.