Her sene yerli ve yabancı birçok turistin ziyaret ettiği Bodrum, Türkiye turizminin incisi konumundadır. Yaz aylarının yanı sıra kışı başka, ilkbaharı ve sonbaharı başka birbirinden farklı birçok tatil konseptini içerisinde barındıran Bodrum, özel tekne ve özel yat kiralama noktasında da Dünya’nın sayılı tatil beldelerindendir. Dünyanın en lüks standartlarını ayağınızın altına serebilir ya da oldukça mütevazi bir tatil geçirmenize olanak sağlayabilir. Dilerseniz gece kulüplerinde eğlencenin sınırlarını zorlayabilir, dilerseniz deniz kenarında bulunan sakin restoranlarda sevdikleriniz ile huzur içerisinde yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Bunların yanı sıra dünyanın yedi harikasından biri olan Halikarnas Mozolesi’ni içerisinde bulunduran Bodrum, tatilcilere eşsiz bir kültür turizmi de vaat eder. Bodrum hakkında bu kadar detaydan bahsedip yarım ada yapısına sahip olmasından,  Cevat Şakir Kabaağaçlı ve aydın arkadaşlarının ortaya çıkartmış olduğu mavi yolculuk turları konseptinden ve Bodrum’da özel tekne ve yat kiralayarak birbirinden farklı ve eşsiz koylarda doğa ile iç içe gerçekleştirilebilecek bir tatilden bahsetmeden geçmek olmaz. 

Mavi Yolculuk Turları Bodrum – Bodrum’da Tekne ve Yat Kiralama

”Yokuş başına geldiğinde Bodrum’u göreceksin,

Sanma ki geldiğin gibi gideceksin,

Senden öncekiler de böyleydiler,

Akıllarını Bodrum’da bırakıp gittiler”

Dizeleriyle sürgüne gönderildiği bu balıkçı kasabasına hayranlığını dile getiren Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı, aydın arkadaşları ile birlikte süngercilik yapılan ve gulet adı verilen tekneleri kiralayarak günümüze kadar gelen mavi yolculuk geleneğini başlatmışlardır. Bodrum’un eşsiz koylarını ziyaret ederek hem mavinin hem de doğanın keyfini sonuna kadar yaşamışlardır. 

Cevat Şakir Kabaağaçlı ve Bodrum Guletleri
Cevat Şakir Kabaağaçlı ve Bodrum Guletleri

Dinginliğin Tadı  

Sizler de Cevat Şakir Kabaağaçlı ve arkadaşları gibi kara ile ulaşımı mümkün olmayan, birbirinden eşsiz koylarda demirleyebilir, kalabalıklardan uzakta kendiniz ve sevdikleriniz ile baş başa kalarak, dinginliğin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.  

Eşsiz Denizlerde Eğlenceli Aktiviteler 

Son yıllarda teknelerin standartlarının artması ile birlikte birçok tekne, içerisinde su sporları barındırmaya başladı. Özelikle gulet ve motoryat kiralayarak jetski, sörf, rüzgar sörfü, uçurtma sörfü, su kayağı, dalış vb. gibi birçok farklı aktiviteyi sınırsızca deneyimleyebilirsiniz. Bodrum ise bu su sporlarının hepsi için oldukça elverişlidir. Örneğin Bitez, Turgutreis, Akyarlar, Gümbet ve Ortakent  rüzgar sörfü için en uygun lokasyonlardandır. Özellikle Bitez, rüzgar sörfü için biçilmiş kaftandır. Sizler de teknenizi Bitez’e demirleyebilir, rüzgar sörfünün keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz. 

Birçok Farklı Kültür, Birçok Farklı Medeniyet 

Bodrum birçok farklı medeniyetin izlerini günümüzde hala taşımaktadır. Dilerseniz karaya çıkarak, Bodrum Kalesi, Myndos Kapısı, Antik Tiyatro, Osmanlı Tersanesi, dünyanın yedi harikasından biri olan Halikarnas Mozolesi’ni, dilerseniz teknenizden inmeyerek bir kısmı denizin altında bulunan Myndos Antik Kenti’ni inceleyebilir ve birbirinden farklı birçok kültüre temas edebilirsiniz.

Dünya'nın 7 Harikasından Biri Olan Halikarnas Mozolesi
Dünya’nın 7 Harikasından Biri Olan Halikarnas Mozolesi

Farklı Tekneler, Farklı Özellikler, Farklı Hissiyatlar

Gulet: Gulet tipi teknenin Bodrum’da doğduğu kabul edilir. Ahşap yapısı ve geniş kıçı konfor ve rahatlık anlamında size birçok tekne tipinden daha farklı avantajlar sağlar. Yerli ve yabancı turistlerin Bodrum’da en çok kiraladığı tekne tipi Gulettir.

Motoryat: Bodrum’da birbirinden farklı yüzlerlerce motoryat kiralama seçeneği vardır. Daha çok lükse ve hıza önem veren kişilerce tercih edilen motoryatlar zaman konusunda en avantajlı tekne tiplerindendir.

Yelkenli: Bodrum ve yelkenli birbirleriyle özdeşleşmiş iki farklı anlayıştır. Her sene düzenlenen Bodrum Cup etkinliği dünyanın sayılı yelken organizasyonlarından biri olarak kabul edilir. Sizler de Bodrum’da yelkenli kiralayarak, hem uygun fiyatlardan faydalanabilir hem de bu eğlenceli spor türünün bir parçası olabilirsiniz.

Katamaran: Diğer tekne tiplerine göre daha geniş bir alana sahip olan katamaran tipi tekne, kullanıcılarına hem büyük bir hareket kabiliyeti, hem de konforlu bir tatil imkanı sağlar.

Ülkemizde tekne kiralamanın merkezlerinden sayılan Bodrum’da bu tekne tiplerinin her biri için boy, kapasite, özellik ve bütçe gibi birbirinden farklı, kişisel zevklere hitap eden birçok seçenek bulunmaktadır.

Birbirinden Eşsiz Rotalar

Bodrum, Muğla’nın bir ilçesi olması sebebiyle birçok tatil beldesine yakındır. Kendinize iyi bir rota belirleyerek, gerek Yunan adaları gerek Fethiye, Marmaris, Göcek gibi eşsiz koylara sahip birçok lokasyona  çok kısa bir sürede ulaşabilir, tatiliniz içerisinde birbirinden farklı birçok ortamı deneyimleyebilirsiniz.

Her Keseye Uygun Tekneler

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere Bodrum, tekne kiralamanın merkezlerinden ve ilklerinden kabul edilir. Geçmişten günümüze profesyonel bir anlayış ile tekne kiralayan bodrumlular tatilcilere fiyat – performans olarak  avantajlı birçok seçenek sunar.

Tüm bu eşsiz süreci teknenizde yaşamak için Yachtro üzerinden Bodrum’da tekne ve yat kiralama hizmetini en verimli şekilde edinebilirsiniz. Üstelik gelişmiş filtreleme seçeneği ile, gulet, motoryat, katamaran, yelkenli tekne türlerini seçebilir ve eşsiz bir mavi yolculuk deneyimleyebilirsiniz.