Her sene yerli ve yabancı bir çok misafir tekne kiralama noktasında Muğla İlinin Marmaris İlçesini tercih eder. Son yıllarda bu bağlamda en az Marmaris kadar popüler hale gelen Marmaris’ e bağlı bir köy bulunmaktadır. Bu köy tabii ki Orhaniye’den başkası değildir. Orhaniye ise kiralık tekne açısından bu kadar popüler oluşunu eşsiz doğası ve muhteşem koylarına borçludur.

Bu koylardan en önemlilerinden biri, her sene yerli yabancı yüzbinlerce kişi tarafından ziyaret edilen ve kendisine ait bir hayran kitlesi olmasını sağlayacak kadar güzel olan Kızkumu Plajı‘dır. Bu yazımızda neden kiralık tekne ile Kızkumu Plajı’nı ziyaret etmeniz gerektiğini yazarak sizlere Kızkumu Plajı’nı tanıtacağız.

Denizin Üzerinde Yürümek mi?

Kızkumu Plajı’na kiralık tekne ile yaklaştığınızda denizin üzerinde yürüyen yüzlerce insan görebilirsiniz. Bu durum öncelikle sizi şaşırtsa da hayatınızda belki de ilk defa yaşayacağınız güzel bir deneyimi sizlerin de yaşamasını sağlayabilir. Kızkumu plajı içerisinde kumdan oluşan bir yükselti bulunmakta. Bu yükselti sayesinde misafirler belirli bir mesafeye kadar suyun üzerinde yürüyebilir ve harika görüntüler ortaya çıkartabilir. Bir öneri olarak, Kızkumu plajını ziyaret ettiğinizde yanınızda mutlaka bir fotoğraf makinesi bulundurun ve bu benzersiz deneyimi ölümsüzleştirin.

Keyifli Su Sporları

Tekne tatili aktivitesinin en güzel yönlerinde biri olan su sporlarını bu koy içerisinde deneyimleyebilirsiniz. Kiralık tekne içerisinde büyük ihtimalle ücretli veya ücretsiz olarak bazı su sporları bulunuyor olacaktır fakat bu koy içerisinde sadece su sporları için bir tesis ayrılmış vaziyette. Tekneniz içerisinde bulunmayan su sporlarını Kızkumu Plajı’nda deneyimleyerek tatilinizi çok daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Mavi ve Yeşilin Benzersiz Uyumu

Kızkumu Plajı harika denizi, denizin üzerinde yürüyebilme hissi ve eğlenceli su sporlarının yanı sıra aynı zamanda muhteşem bir doğaya sahip. Etrafı çam ormanlarıyla çevrili bu harika koy, sizden şehir hayatının bütün negatif enerjisini alırken, doğanın tüm pozitifliğini yükleyecek. Aynı zamanda bu ormanlar içerisinde küçük doğa yürüyüşlerinde bulunma imkanı da sağlayacak.

Ekstra Bilgi

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi her sene yerli ve yabancı birçok misafirin akınına uğrayan Kızkumu plajı, maalesef ki yalnız kalmak için pek uygun bir lokasyon sayılmaz. Eğer kiralık tekne ile gerçekleştirdiğiniz bir tatilde daha tenha bir vakitte Kızkumu Plajı’nı tercih etmek isterseniz size önerimiz akşamüstü saatlerinde bu plajı ziyaret etmeniz. Günlük tekne turları gerçekleştiren teknelerin dönüş saati olan bu zaman dilimi bu koyun daha tenha olduğu saatlerden.

Kızkumu Plajı Covid – 19 döneminde bile rekor ziyaretçi sayısına ulaşabilen bir doğa harikası, fakat bildiğiniz gibi ülkemizin her köşesi cennet koylardan oluşuyor. Eğer kiralık tekne tatilinizde en az Kızkumu Plajı kadar güzel lokasyonlardan oluşan bir rotaya sahip olmak istiyorsanız, yachtro.com ve onun deneyimli tatil danışmanları ile fikir alışverişinde bulunabilir ve sonrasında unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.